Komün Dergi’ye erişim engeli: Susmayacağız

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından dergimizin internet sitesine erişim engeli getirildi. BTK’nin sansürü nedeniyle kısa bir süre kesintiye uğrayan internet yayınımız nedeniyle tüm okurlarımızdan özür dileriz. Yayın hayatımıza komundergi1.com adresiyle devam ediyoruz.

BTK tarafından “koruma tedbir” kararı nedeniyle kapatılan internet sitemiz, hiçbir hukuki dayanak ve beyanat olmaksızın siyasi bir kararla sansür altına alındı. Gerçekleri aktarmaya çalışan birçok muhalif basın yayın kuruluşu gibi siyasal iktidarın keyfi engellemelerinden birisine de Komün Dergi olarak maruz kaldık. Siyasal iktidar, bugün sadece muhalif basın yayın kuruluşlarını değil kendisine muhalefet edeceğini düşündüğü her kurumu ve her insanı susturmak için kendi yasalarını ve kanunlarını bile hiçe sayarak alenen suç işliyor. Bugün maruz kaldığımız sansür, gerçeklerin sesi olanlar ve mücadele edenler açısında ne ilk ne de son. Bundan sonra da yasaklamalarla ve engellemelerle karşılaşacağımızı biliyoruz. Siyasal iktidarın faşist uygulamalarına karşı asla boyun eğmeyeceğiz ve susmayacağız.

Komün, faşizmin yasaklarına, engellemelerine ve baskılarına rağmen ne teorik politik üretiminden ne de bitimsiz devrimcilik hedefinden vazgeçmemeye kararlıdır.

Komün, ancak yalan ve şiddetle yönetebilen bu gayrimeşru iktidara karşı her zaman ezilenlerin arasında, mücadele edenlerin hizmetindedir.

Komün, gayrimeşru iktidarın yalanlarına ve gerçekleri çarpıtma çabasına karşı sırtını komünal ilişkilerinin temizliğine, Anadolu ve Ortadoğu halklarının halen parıldayan dinamiklerine yaslıyor. Hakikatin ışığından aldığımız güçle yaşamın her alanında varolmaya, dayanışmayı ve mücadeleyi büyütmeye devam edeceğiz.

#KomünDergiSusmayacak